Albisteak

 

Epaimahaia:

  • Txorierriko Udal Euskaltegiko irakasleak
  • Txepetxa –AEK- euskaltegiko irakasleak
  • Totoan (Txorierriko Euskara Elkarteen Federazioa)
  • Txorierriko Mankomunitateko langileak

Lehiaketako irabazleak:

A kategoria (7 urtera arte)

1. saria: Eder Arribas, Enara Bores, Oihane Cheliz, Adrian Ferrero, Garazi Larrondo, Alex Picaza, Asier Ruiz, Fran Valle, Ireber Vicandi (Derio)

Derioko akzesitak:
  1. Asier Camara, Jone Collantes, Julen Rubio, Aimar Perea, Oier Iñarra, Laida Diez-Andino, Laia Barcenilla, Maider Berreteaga.
  2. Janisse Herrera, Maitane de Miguel, Markel Etxebarria, Michelle Billabel, Izan Luceño, Jone Landa, Gontzal Beltrán, Asier Vicente.
Larrabetzuko akzesitak:
  1. Iker, Markel B, Paul, Enaitz, Kepa, Izaro, Lide, Markel G, Amaiur, Nahia, Urko, Oier, Oinatz, Hiart, June.
  2. Eider Uriarte Garaiyurrebaso, Enara Renovales Alaygoicoa, Sustrai López de la Calle Goitia.
Lezamako akzesitak:
  1. Lexuri Arguinchona Azpiroz
  2. Carolina Badiola Machado
Sondikako akzesitak:
  1. Marene Zubiaur
  2. Irati Rodriguez
Zamudioko akzesitak:
  1. Aner Hernandez Joyera
  2. Aritz Astola Camino
Loiuko akzesitak:
  1. Lander Carbajo
  2. Irati Aramburu

B kategoria (8 eta 9 urtekoak)

1. saria: Mara Elguezabal Madoz (Lezama)

Derioko akzesitak:
  1. Naike Tejada Larrondo eta Ane Urrutikoetxea Macías
  2. Naia Vidaurrazaga Pizarro
Larrabetzuko akzesitak:
  1. Amaia Rioboo, Iraia Navas eta Oier de la Torre
  2. Martin Barcena eta Danel Barrenetxea
Lezamako akzesitak:
  1. Leire Baña Cuevas
  2. Itxaso Liebana Martinez
Loiuko akzesitak:
  1. Irati Agirre
  2. Amets Iruretagoiena Gandarias
Sondikako akzesitak:
  1. Ainara Eguzkiza
  2. Eider Perea
Zamudioko akzesitak:
  1. Andrea Moreno
  2. Rim El Haddadi Ibrahimi

C kategoria (10 eta 11 urtekoak)

1. saria: Olatz Sarasola Calero (Larrabetzu)

Derioko akzesitak:
  1. Leire Estefanía
  2. Xabier López
Larrabetzuko akzesitak:
  1. Unai Rioboo Azkue
  2. Iradi Basterretxea Alonso
Lezamako akzesitak:
  1. Izaro Guarrotxena Rodriguez
  2. Maialen Monasterio Uriarte
Loiuko akzesitak:
  1. Miren Amaiur García-Salmones
  2. Galder Zabaleta
Sondikako akzesitak:
  1. Maitane Cano
  2. Unai Elorduy
Zamudioko akzesitak:
  1. Ane Dañobeitia Mota
  2. Olaia Gardoki

D kategoria (12 urtetik 15 urtera arte)

1. saria: Noelia Vargas Caño (Ortuella)

Derioko akzesitak:
  1. Arama Tejedor Elorrieta
Larrabetzuko akzesitak:
  1. Nahia Saratatxu Aburto
  2. Maider Etxebarria
Lezamako akzesitak:
  1. Aiuri Busket Batiz
Sondikako akzesitak:
  1. Aritz Atxutegi Goikoetxea
  2. Gorka Villacian Bermejillo

E kategoria (16 urtetik aurrera)

1. saria: Amaia Kamiruaga Rementeria (Sondika)

Derioko akzesita:
  1. Eriz Escondillas Martínez
Lezamako akzesita:
  1. Phil Heaton eta Julen Martinez Etxebarria

Kartela (PDF 625KB)